Genel

Başarılı Girişimcilerin 10 Sabah Ritüeli

İş hayatında başarılı olmanın yolları arasında güne başlama şekilleri, önemli bir yer teşkil ediyor. Düzenli kahvaltı ve meditasyon yapanların iş hayatında daha başarılı olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Dreams.co.uk’de The Sleep Matters kapsamında hazırlanan ve Brett Janes yayınlanan 10 Morning Rituals of Successful Entrepreneurs (Başarılı Girişimcilerin 10 Sabah Ritüeli) adlı infografik çalışması başarılı insanların sabah ritüelleri hakkında detaylı bilgiler veriyor.
Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, tüm gece çalışmadığı zamanlarda sabah 8’de uyanıyor. Her gün aynı tarzda t-shirt giyerek ne giyeceğim karmaşasıyla vakit kaybetmiyor.
2. Richard Branson
05.45’te uyanmayı alışkanlık edinen Virgin Group kurucusu Richard Branson, sabahları kendi adası etrafında yüzüyor, hava rüzgarlıysa kite sörf yapıyor. Ardından sağlıklı bir kahvaltıya oturmadan önce tenis oynuyor.
3. Jack Dorsey
Twitter’ın yaratıcısı Jack Dorsey, meditasyon için sabah 05.30’da kalkıyor ve sabahları 6 mil yani yaklaşık 10 km. jogging yapıyor.
4. Alan Sugar
Çırak (The Apprentice) programının çırak arayan patronu ve iş dünyasının en önemli isimlerinden olan Alan Sugar, saat 5’te Çırak için toplantı odasında olmadığı zamanlarda Essex’in kırsal kesimlerinde 50 mil yani 80 km bisiklet sürüşü yapmayı tercih ediyor.
5. Tory Burch
Tory Burch LLC CEO’su ve moda tasarımcısı Tory Burch, sabahları 05.45’te kalkarak bir yandan e-maillerini kontrol ederken diğer yandan 3 çocuğunu yataktan kaldırıp 45 dakika da egzersiz yapmaya vakit buluyor.
6. Peter Jones
Dragon’s Den yatırımcısı Peter Jones, banyo, traş ve bir kase mısır gevreği ritüelini 20 dakikada gerçekleştiriyor. Arabasıyla işe giderken cappucinosunu almadan önce satış rakamlarını kontrol ediyor.
7. Tim Armstrong
AOL CEO’su Tim Armstrong, sabah 5’te kalkıp kitap okuyor. Ürünleri test etmeden ve iş mailleri ile kuşatılmadan önce biraz antrenman yapıyor.
8. Simon Cowell
The X Factor yarışmasının yaratıcısı Simon Cowell; 3 smoothie, limonlu papaya suyu, sıcak limonlu su, çay ve yulaf eşliğindeki kahvaltısını yapmadan önce uyandırma alarmının erteleme butonunu iki kez kuruyor.
9. Arianna Huffington
The Huffington Post’un kurucusu Arianna Huffington, uzun bir güzellik uykusuna yatıyor ve her güne 30 dakikalık meditasyonla başlıyor. Bunun önemini çalışanlarına da aktarıyor.
10. Indra Noovi
PepsiCo CEO’su Indra Nooyi, sabah saat 04.00 gibi çok erken bir saatte uyanıyor ve ofise geliş saati 07.00’ı geçmiyor.
Kaynak: Milliyet