Genel Web

Portal Sepeti Nasıl Kaldırılır ?

Tarayıcıya giriş yaptığımızda arama motorumuzu eski gibi kullanmamıza izin vermeyen , sürekli reklamlar gösteren bir virüstür. Pek çok kullanıcıya bulaşan portakalsepeti isimli virüs, çoğu kullanıcıyı çileden çıkarmaktaydı. Kullanıcılar tarayıcı ayarlarından ne kadar uğraşsa da varsayılan olarak görülen  portakalsepeti isimli virüs’ü kaldıramamaktaydı ve artık eskisi gibi internette gezinememekteydi. Sizlere portakal sepetini hızlı bir şekilde kaldırmanız ile ilgili bilgi vereceğim ve bu virüsten kurtulmanızı sağlayacağım.

Öncelikle AdwCleaner adlı programı kullanacağız. Bu program tarayınızın ana sayfasını değiştiren, çeşitli toolbarları yükleyen uygulamaları temizleyen ve ücretsiz indirebileceğiniz bir programdır. AdwCleaner bu http://s2.dosya.tc/server2/hf72zk/Browser_Cleaner.rar.html adresten indirebilirsiniz.

  1. Öncelikle AdwCleaner adlı programı indirerek tarama işlemi yapın. Bu işlemi yaptıktan sonra zararlı olan herşey direk listelenicektir. Bu listelenen herşeyi silin. Liste de portakal sepeti ismini de görebilirsiniz.
  2. Tarayıcınızdan ayarlar kısmına gelip varsayılan arama ayarlarından portakalsepeti ile başlayan url’in  yerine http://www.google.com.tr yazarak bu virüsten kurtulabilirsiniz.